Dresuar iç mekanlarda kullanımı

Günlük hayatta çok fazla duyulmayan mobilya isimlerinden bir olan dresuar kelimesi dilimize Fransızca’dan geçen sözcüklerden birisidir. Dresuar adı verilen mobilya ise, evlerin özellikle giriş adı verilen antre kısımlarında kullanılan, düz ayaklı olan ve çoğunlukla çok işlevli bir sehpaya benzeyen bir mobilya türüdür.

Sadece Antrede mi Kullanılır?

Dresuar çeşitlerinin en yaygın kullanım alanı antreler olmakla birlikte, daha bir çok yerde işlevselliği ve pratikliği ile kullanıma uygun bir mobilya çeşididir. Orijinal tasarımlara sadık kalınarak çalışılan modellerde eni dar, genişliği uzun, yüzeyi ise düz bir mobilya çeşididir. Dresuarlar en yaygın olarak kullanıldıkları antrelerde genelde evden çıkarken son bir kez kontrol edilmek istenen eşyaları barındırırlar. Anahtarlar, cep telefonları, varsa sabit telefonlar, gazeteler, hatta cüzdanınız ve çantanız gibi kişisel eşyalarınızı da üzerine koyabileceğiniz kullanışlı yüzeyler olarak tasarlanmışlardır.

bunun yanı sıra, dresuarları yatak odalarında, mutfaklarda, yemek odalarında ve salonlarda da görmek mümkündür. Bulunduğu mekandaki eşyaların kaybolmasını önleyen, kendisine emanet edilen eşyaları ise benzersiz bir maharetle derleyen ve toplayan bir yardımcı aksesuar olduğu söylenebilir.

Her şeyden önce, tarihini boyunca kazandığı birçok işlevle halen tercih edilen bu mobilyalar, kullanım alanınıza göre özenle seçilerek alındığında gerçekten oldukça şık görünür. Salon, yemek odası gibi yerlerde kullanılmak üzere tercih edilen dresuarlar genellikle çekmeceli olurlar. İçlerindeki yemek takımlarını veya kristal bardakları tozdan korunması için konuldukları bu çekmecelerde bulabilirsiniz.  Yatak odalarında ise dresuarlar biraz daha gösterişli bir kimliğe bürünebilir. Ayna ile birlikte kullanıldıklarında odayı genişleten ve kullanım alanını artıran dresuarlar, yatak odalarında tuvalet masası olarak da kullanılabilirler. Elbette, tamamen kişisel yaratıcılığınıza ve zevkiniz güvenerek dresuar çeşitlerini, tuvalet masasından ayrı bir konsol şeklinde de kullanabilir, içine en sık başvurduğunuz kitaplarınızı, kaybetmek istemediğiniz küçük takılarınızı ya da elinizin altında bulunmasını tercih edeceğiniz şarj aleti, tablet, not defteri gibi gereçlerinizi de koyabilirsiniz. Mutfaklarda, yatak odalarında, salon ve yemek odalarında kullanılan dresuar çeşitleri oldukça kullanışlı oldukları için halen tercih edilmektedirler. Hemen hemen evin her alanında

Subscribe to our free newsletter

Praesent nec ex eget nulla porttitor cursus. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nunc ac imperdiet lectus. Etiam vestibulum nunc orci, ut ultrices tortor placerat at.

* Add notice about your Privacy Policy here.